logo

Oświetlenie ekskluzywnych przestrzeni komercyjnych

Oświetlenie ekskluzywnych przestrzeni komercyjnych

Aranżacje wnętrz hoteli, restauracji, czy lokali handlowych to spore wyzwanie, ponieważ musimy wziąć pod uwagę nie tylko nasze upodobania ale przede wszystkim jego rolę komercyjną. Często w tych miejscach mamy sporą przestrzeń do wypełnienia, dlatego możemy pozwolić sobie na okazałe, często przyciągające uwagę modele lamp.

Hotelowe przestrzenie w postaci pokoi, ciągów komunikacyjnych oraz recepcji wymagają zastosowania różnego typu oświetlenia. W pokojach zależy nam na stworzeniu subtelnego oraz delikatnego oświetlenia idealnego dla strefy odpoczynku. W tym przypadku skupimy się na blasku centralnym oraz dodatkowym w postaci lamp stołowych lub kinkietów. W korytarzach stawiamy na równomierny rozsył światła ułatwiający poruszanie się, dlatego warto wybrać spoty oraz kinkiety. Natomiast całkiem innymi prawami rządzi się największe pomieszczenie, które zarazem jest najbardziej reprezentacyjnym, czyli hotelowe lobby. To miejsce powinno być mocno oświetlone, ponieważ stanowi wizytówkę ośrodka. Warto zastosować gustowne oraz bogato zdobione modele, które zdecydowanie przyciągną wzrok odwiedzających. Serią, która sprawdzi się w takiej stylistyce są lampy wiszące z serii ROMA. Każdy z modeli bazuje na podsufitce z której odchodzi stylizowany łańcuch utrzymujący niezwykle okazały stelaż. Stalową konstrukcję dodatkowo uzupełniają cieniutkie i drobne aluminiowe łańcuszki, które nadają całości niezwykle dekoracyjnego akcentu. 

Restauracje stawiają głównie na wykreowanie odpowiedniego nastroju za sprawą subtelnego blasku. Właściwe rozmieszczenie punktów świetlnych stworzy klimat relaksu, jak również intymności, zachęcając do ponownego odwiedzenia. Dobrym pomysłem jest zaaranżowanie wystroju w taki sposób, aby każdy stolik był dostatecznie oświetlony. Ponieważ ma to pośredni wpływ na wrażenia smakowe. Chcąc jak najlepiej wyeksponować wygląd podawanych dań, powinniśmy skupić się na doborze barwy światła. W tym celu fantastycznie sprawdzą się lampy wiszące typu CASTORE, które można umieścić bezpośrednio nad każdym ze stolików. Ich delikatna faktura biały klosz oraz sposób wykonania będą dyskretnym dodatkiem.

Warto pamiętać, że lampy w lokalach handlowych powinny być dostosowane do estetyki miejsca, tak aby przede wszystkim wyeksponować towary. Podobne jest w przestrzeniach biznesowych, gdzie najważniejsze miejsce w postaci stołu powinno być równomiernie oświetlone. Z uwagi na surowy styl pomieszczenia warto postawić na dekoracyjną lampę, która stanie się silnym punktem. Polecanym modelem jest lampa sufitowa MERCURY. Aluminiowy dysk z bazą dla zawieszenia fantazyjnych nieregularnych krążków, które odbijają światło. Model na miarę dzieła sztuki w dzień stanie się centralną ozdobą zaś po zmroku rozjaśni swoim blaskiem przestronne wnętrza.

Oświetlenie przestrzeni komercyjnych powinno być elementem dominującym, a jednocześnie podkreślającym poszczególne walory pomieszczeń. Wybór prawidłowej barwy i źródła światła wpłynie nie tylko na estetykę, ale również na samopoczucie samych użytkowników, dlatego warto wybrać idealne oświetlenie dla naszych przestrzeni.

Share This: