logo

Przemysłowe inspiracje zamknięte w nowoczesnym designie

Przemysłowe inspiracje zamknięte w nowoczesnym designie

W związku z poszerzeniem naszej oferty o nowe produkty, możecie znaleźć coraz więcej propozycji pasujących do wnętrz o poprzemysłowej stylistyce. Oświetlenie w tym klimacie trafiło do nas w latach 90. prosto ze Stanów Zjednoczonych gdzie narodziło się już w połowie XX wieku. W loftach, bo tak nazywane były wnętrza o dużej, wysokiej i otwartej przestrzeni, wykorzystywano materiały typu cegła, beton oraz metal. W takiej samej konwencji wykonane zostały elementy dekoracyjne w tym również lampy. Dawniej integralny element amerykańskiej bohemy, dziś styl industrialny to jeden z pomysłów na zaaranżowanie przestrzeni nawet domów i bloków.

Jakie lampy będą pasować do industrialnych aranżacji? Sprawdźcie propozycje poniżej i wybierzcie coś dla siebie!

Seria lamp RIANO, to oprawa oświetleniowa zamknięta w retro stylizacji. Wiszące modele bazują na ośmiu bądź dwunastu źródłach światła. Do wyboru są szklane, przeźroczyste klosze bądź o barwie opalu zapewniające delikatny rozsył blasku. Uzupełnienie stanowią kinkiety, które zamkną całą stylizację. Podkreśleniem charakteru produktów jest zastosowanie metalowych elementów w czarnym oraz złotym kolorze.

Lampy WICKLE są już klasyką gatunku. Bardzo chętnie wykorzystywane w domach są właśnie modele, które bazują wyłącznie na kablu i oprawie dla żarówki. U nas w nieco bardziej ozdobnej odsłonie, acz nadal w surowym stylu.

CIRO to alternatywa dla tych, którzy cenią sobie loftowy design, ale nie są przekonani do „gołych” zwisających żarówek. W tym przypadku klasyczną formę zamknięto w nowoczesnym wydaniu. Oświetlenie prezentuje zabawę kształtem wiodącego elementu, czyli żarówki. Ponadto w środku umieszczone zostały metalowe druciki, które po włączeniu zapewniają interesującą grę światła i cienia.

Lampą przemysłową, która odda nastrój przedwojennych fabryk jest CANDEL. Ten model to ciekawa fuzja między klasycznym żyrandolem, a industrialnym stylem. Nowoczesna forma oraz metalowe wykończenie nadaje całości niepowtarzalny charakter. Wyposażona w aż dwanaście punktów świetlnych będzie doskonałym oświetleniem centralnym pomieszczeń takich jak salon czy jadalnia. Ponadto oprawy umieszczone są na wielopoziomowych ramionach przymocowanych do solidnego stelaża co umożliwia nieskrępowany rozsył blasku.

Kolejnym przedstawicielem zawierającym w sobie styl loftowy, czyli surowość, minimalizm i ascetyzm jest lampa wisząca STONE.  Atrybutem wpływającym na niecodzienność tego oświetlenia jest materiał jego wykonania – cement. Wizualnie lampa przywodzi na myśl gładki, szary kamień, jednakże przez nietypowe zastosowanie staje się niezwykłym elementem dekoracyjnym. 

Share This: