logo

Elegancka czerń jako uniwersalny dodatek wnętrz

Elegancka czerń jako uniwersalny dodatek wnętrz

Poszukując idealnego oświetlenia do domu przede wszystkim staramy się wybrać to, co będzie nam służyć długie lata, jednak na przestrzeni mijającego czasu możemy mieć w planach odświeżenie pomieszczeń, kapitalny remont lub po prostu nagły impuls do zmiany aranżacji na bardziej pasującą do szybko zmieniającej się mody. By zminimalizować koszty takich modyfikacji warto zainwestować w modele lamp, które będą pasować do różnego wystroju wnętrz – a nie ma nic bardziej ponadczasowego jak czarny kolor.

Czerń swoją popularnością dorównuje uniwersalnej bieli, jednak ciemna barwa traktowana jest jako synonim elegancji, który gości w różnych aranżacjach od wielu lat. W odważniejszych wnętrzach stanowi motyw przewodni, jednak zazwyczaj jest używana w formie dodatków w jasnych pokojach czy pomieszczeniach w stylu skandynawskim, jako przełamanie jednolitej kolorystyki.

Odpowiedni model oświetlenia w czarnym kolorze jest więc bardzo dobrym wyborem, bowiem sprawdzi się również po zmianach aranżacyjnych. Taką lampę można spokojnie dopasować do innego wystroju i nie martwić się dodatkowymi kosztami w tej kwestii. Nasze propozycje?

EYE SPOT BLACK, to fantastyczna propozycja od marki Nowodvorski. Zawierają się w niej: kinkiet oraz dwu-, trzy- i sześciopunktowe lampy sufitowe bazujące na podłużnej listwie, do której na ruchomych głowicach zamontowano metalowe osłony światła.

Lampy VENTO odznaczają się nietypową budową, która na pewno przyciągnie uwagę gości. Metalowe pasy zostały wygięte w taki sposób by tworzyć spiralną osłonę światła na planie koła – do wyboru dwie średnice 50 lub 60 cm w przypadku lampy wiszącej, oraz 60 cm przy lampie sufitowej. Nowoczesny design na pewno posłuży w różnych aranżacjach przez długi czas.

Idąc dalej tropem ciekawych kształtów chcemy zaproponować lampy wiszące z serii JUSTYNA. Minimalistyczne wykonanie wcale nie umniejsza uroku, a modernistyczny wygląd sprawia że modele są nie tylko źródłem światła, ale również elementem dekoracyjnym. Metalowe ramy swobodnie okalające żarówkę, pozwalają na rzucanie blasku w nieskrępowany sposób, tworząc tym samym ciekawy efekt iluminacji w pokoju.

Osoby poszukujące nastrojowego oświetlenia zachwyci propozycja marki Shilo – kinkiety NEMURO, występują w kształcie tuby oraz prostopadłościanu. W połowie każdej konstrukcji znajduje się odcięcie, przez które dodatkowo może wydostać się światło i rozprowadzać blask w taki sposób by pomieszczenie nabrało niepowtarzalnego klimatu.

W naszej ofercie mamy ponad 1000 lamp wewnętrznych w czarnej kolorystyce, dlatego po więcej inspiracji zapraszamy pod ten LINK.

Share This: