logo

Salon w zimowej stylizacji

Salon w zimowej stylizacji

Jak stworzyć przytulny salon w zimowej stylizacji kojarzący się z relaksem, odpoczynkiem i przyjemnością?

Wystarczy kilka kroków aby zbudować i utrzymać we wnętrzu tą niesamowitą atmosferę. Najważniejsza jest baza oraz dobrze dobrane materiały. Niezwykle ważnym elementem, który uczyni nasze wnętrze niepowtarzalnym może stać się mocny kolor ścian, modna komoda, czy dodatek w postaci nietypowej lampy. Tym co charakteryzuje zimowe stylizacje jest prostota, harmonia, sprzyjająca odpoczynkowi kolorystyka i naturalne materiały. We wnętrzach często wykorzystuje się ponadczasowe kolory ziemi: biele, beże, brązy, sepie oraz zieleń. Takie barwy nie rozpraszają, a uspokajają i pomagają w koncentracji.

W takiej stylistyce sprawdzą się futrzane dywany, liczne poduszki, dziergane koce czy grube zasłony. Miękkości nadadzą rozłożyste kanapy lub pluszowe sofy. Uroku przestrzeni zapewnią obrazy bądź wielkoformatowe zdjęcia umieszczone na ścianach. Wymarzona przestrzeń do odpoczynku wymaga również zastosowania odpowiedniego oświetlenia. Wybierzemy zatem modele, które zapewnią nam rozluźnienie, swobodę oraz nastrojowość w postaci delikatnie rozproszonego światła.

Często to właśnie detale tworzą niepowtarzalny klimat naszych salonów, dlatego zapoznajcie się z kilkoma naszymi propozycjami.

BACKAZ WHITE charakteryzuje się owalnymi kloszami wykonanymi z naturalnego materiału. Abażur wyprodukowano tradycyjną filipińską metodą z naturalnej kory bananowca. Różnej wielkości dziury w jego powierzchni pozwalają na przedostawanie się światła, rozpromieniając w nieregularny sposób pomieszczenie. To prawdziwa gratka dla fanów niestandardowych rozwiązań. Lampa na pewno przyciągnie uwagę wszystkich gości, dlatego idealnie sprawdzi się w salonach.

Lampa stołowa NARDO to genialne rozwiązane dla osób lubiących naturę. Będzie pasowała zarówno do pomieszczeń komercyjnych, jak i domowych salonów. Do metalowej bazy przymocowano pałąk, z którego odchodzą ramiona na kształt gałęzi. Na samej górze zamontowano tekstylny abażur w białym kolorze. Taka konstrukcja zapewnia delikatnie rozproszone światło umilające chwile odpoczynku.  

Lampa stołowa LUCCA na pierwszy rzut oka przypomina zwykły przedmiot dekoracyjny. Nieoczywiste przeznaczenie zachwyci gości, bowiem dopiero po włączeniu wiadomym jest, iż ozdoba stanowi element oświetlenia wnętrza. Ręczne wykonanie z opalizującego szkła w białym kolorze świadczy o najwyższej jakości produktu. W środku znajduje się oprawa na żarówkę o gwincie E14 o maksymalnej mocy 40 W. W najszerszym miejscu lampa osiąga średnicę 25 cm i jest wysoka na 23 cm. Propozycja przede wszystkim do salonu, gabinetu i jadalni, gdzie będzie widoczna dla wszystkich.

Share This: