logo

Karnawałowy blask zamknięty w kryształowych żyrandolach

Karnawałowy blask zamknięty w kryształowych żyrandolach

Nazwa karnawał wywodzi się z łacińskich słów „carne” – mięso i „vale” - żegnać lub „levare” – odrzucić. W naszym kraju trwa on od Święta Trzech Króli i kończy wraz z nadejściem Wielkiego Postu, czyli do wtorku przed Środą Popielcową.

W Polsce po raz pierwszy zabawy po Nowym Roku, tzw. zapusty, pojawiły się za czasów szlachty sarmackiej. Był to czas biesiadny z uginającymi się od jadła i picia stołami, kuligami, ogniskami i wszech obecną zabawą. Następnie organizowano bale i maskarady, które znane nam są po dziś dzień. Organizowane w salach lub prywatne przyjęcia cieszą się sławą, dlatego warto zadbać o idealny wystrój, odpowiadający stylem do rodzaju zabawy, oraz o nastrojowe oświetlenie.

Elegancki bal, wymaga równie gustownej oprawy, a na taką okazję mamy wiele do zaoferowania: CarreeCrystalModenaPashaBlinkJewellery, PrinceAntarctica.

Są to też przede wszystkim pozycje, które po zakończeniu karnawału będą spektakularnym elementem dekoracyjnym codziennych wnętrz.

Żyrandole dla wytwornych bali, stylizowanych na starodawne biesiady muszą być strojne i powalać swoim zdobieniem. Tu wyodrębniliśmy cztery propozycje: Colossal, Arizona, Miya i Lucas, które  zachwycają swoimi dekoracjami.

Oświetlenie w kształcie dyskotekowej kuli – Toledo, będzie dodatkiem do prywatki organizowanej w mieszkaniu lub domu, dla grona najlepszych przyjaciół i rodziny. Wprowadzi do pomieszczenia nieco klubowy klimat, a właściciel nie będzie musiał długo czekać na rozpoczęcie tańców.  

Impreza w orientalnym stylu? Najbardziej wymowny będzie żyrandol Harem. Jak sama nazwa wskazuje model wprost fantastyczny by rozjaśnić przestrzenie dla imprezy o takim klimacie. Podobnie lampy z serii Almira, które również świetnie wpisują się w tego typu aranżacje.  Złoto-barwny Grid to bardziej klasyczna propozycja, acz wciąż o bliskowschodnim charakterze.

Ten barwny, karnawałowy czas może się po prostu stać dla nas motorem do zmian, które chcieliśmy wprowadzić już dawno ale nie było okazji lub ociągaliśmy się z ich wprowadzeniem. Czemu nie zacząć więc od zmiany oświetlenia?

Share This: