logo

Jadalnia - rozjaśnij serce domu

Jadalnia - rozjaśnij serce domu

Jadalnia jest bardzo ważnym miejscem w naszych mieszkaniach i domach, ponieważ posiłek powinien być spożywany w dogodnych i przyjemnych warunkach. Brak rozpraszaczy w postaci telewizora lub komputera, siedzenie przy jednym stole z rodziną, wygodne krzesła, które dbają o poprawną sylwetkę i jedzenie bez pośpiechu, to najistotniejsze elementy nie tylko wystawnych poczęstunków, ale nawet zwykłych, codziennych obiadów czy śniadań.

Podstawą oświetlenia w jadalni jest dostarczenie odpowiedniej ilości blasku zawieszonego bezpośrednio nad stołem. Modne są pojedyncze zwisy nad mniejszym stołem lub ich łączenie i zawieszanie kilku naraz przy większych blatach. Dobrze wyglądają też produkty, które bazują na podłużnej belce, do której przymocowane są oprawy dla żarówek, bądź panel w technologii LED.

Do takich modeli zaliczamy np. lampę wisząca SMAL 1509674, która składa się z paska diod LED, wbudowanego w dębową oprawę. Możliwość dostosowania wysokości do własnych potrzeb to kolejne udogodnienie. Dzięki wykorzystaniu ciepłego odcienia temperatury barwowej wprowadza swoim blaskiem przyjemną oraz relaksującą atmosferę do pomieszczenia.

Niezwykle praktyczną propozycją jest lampa wisząca LOLA-OPTI 12070-55, która przekonuje nowoczesnym designem oraz funkcjonalnością. Produkt składa się z czterech punktów, wyposażonych w osiem źródeł światła LED. Oprawy są ruchome i mogą być regulowane według potrzeb. Lampa wyposażona jest w pilot umożliwiając wybór koloru z trybu RGB, regulowanie jasności światła oraz przejścia tonalne pomiędzy barwą ciepłą, neutralną i zimną.

Dla fanów strojniejszych konstrukcji polecamy lampę wisząca DORIS MD1703-4A, wykonaną z chromowanego metalu. Uniwersalna kolorystyka i nowoczesna bryła kloszy umieszczonych symetrycznie wzdłuż prostokątnej podsufitki sprawiają wrażenie szlachetnej prostoty i ładu. Podłużny kształt sprawia, że idealnie pasuje jako oświetlenie umieszczone nad dużym stołem w jadalni.

Tradycyjnie stół powinien znajdować się w odrębnym pomieszczeniu, jednak mówiąc szczerze, wielu z nas nie może sobie pozwolić na taki luksus. Modne stały się przez to jadalnie połączone z salonem lub kuchnią. Dzięki temu oszczędzamy na powierzchni, której tak niewiele jest zwłaszcza w blokach mieszkalnych.

W takich przypadkach należy odpowiednio rozplanować zarówno oświetlenie główne jak i dodatkowe. W postaci zadaniowych kinkiety czy reflektorów, gdy zechcemy wyłączyć główne oświetlenie, a zamiast niego wykorzystać dyskretniejsze źródła światła. Centralne źródła światła nie zawsze potrafią oświetlić stół, albo tylko sięgają światłem nad część powierzchni. Natomiast spożywanie posiłków przy dobrze oświetlonym stole to niezbędna rzecz w połączonych wnętrzach. Dlatego nie powinniśmy rezygnować z lamp wiszących nad stołem. W związku z czym warto zainwestować w pojedyncze źródło światła. Wybierając modele z otwartym ku dołu kloszem, który nie będzie razić wzroku. W opisanym stylu polecamy np. lampę wiszącą CAMILLA BLACK 4610 bazująca na cylindrycznym abażurze otoczonym przez stalową czaszę formą przypominającą klatkę. Taki typ budowy sprawia, że otrzymujemy kierunkowe oświetlenie o łagodnym rozproszeniu.  Idealnym rozwiązaniem do wnętrz nowoczesnych, utrzymanych w stylu minimalistycznym będzie lampa wisząca DROP Ø20 w kształcie kropli wody, czy urokliwa lampa wisząca MANHATTAN SP1 NERO, której czar tkwi przede wszystkim w drewnianym wykończeniu, połączonym z metalowymi elementami.

Share This: