logo

Beton i kamień jako ozdoba wnętrza? Jeden z trendów 2019 roku!

Beton i kamień jako ozdoba wnętrza? Jeden z trendów 2019 roku!

Beton i kamień wiedzie prym w aranżacjach wnętrz już od zeszłego roku, a w tym sezonie ewoluuje w coraz to bardziej zmyślne formy. Najnowszym trendem jest używanie nie tylko naturalnego kamienia – marmuru czy granitu, ale również imitacji surowca jak wszelkie laminaty czy płytki ceramiczne.

Gdzie wykorzystać beton i kamień w domowych aranżacjach?

Modne są bardzo blaty kuchenne z kompozytu lub konglomeratu. Produkty te pasują równie dobrze do wnętrz industrialnych, stylu skandynawskiego, czy nowoczesnych przestrzeni. Dobrym pomysłem jest też wyeksponowanie surowej ściany, która zostaje np. w czasie remontu lub budowy. Niektórzy sięgają też po specjalny gotowy wyrób w postaci płyt lub specjalnych farb, za których sprawą możemy podrobić efekt betonowej elewacji. Szarości można łatwo rozweselić różnymi kolorowymi dodatkami, jednak bardzo często zostają skomponowane z innymi stonowanymi barwami, by pomieszczenie zostało w duchu minimalizmu i nowoczesności. Aktualnie wnętrza są coraz mniej ascetyczne, nawet te, których główny styl zakłada dużą oszczędność w wyposażeniu.

Oświetlenie z betonu – niezmienny trend od kilku sezonów

Kamienny szał zapanował również wśród producentów oświetlenia. W ich ofercie można znaleźć całkowicie betonowe lampy oraz modele w których tylko część elementów jest wykonana z tego materiału. Można wybierać z różnorodnego typu lamp: kinkiety, sufitowe, wiszące, podłogowe i stołowe. Raczej są to geometryczne i proste w kształcie propozycje, dlatego łatwo jest je zaaranżować w różnych przestrzeniach.

Przykładem najprostszych lamp mogą stać się więc wiszące AMORY lub STRONG, które składają się zaledwie z podsufitki, kabla i betonowej oprawy. Bez abażura, bez klosza – wystarczy sama dekoracyjna żarówka i efekt gotowy. Nieco większą propozycją są lampy wiszące MONAX z masy gipsowej i jej odpowiednik w wersji sufitowej.

Lampa wisząca MONAX

Geometria przede wszystkim? Sprawdź kinkiety-sześciany z serii BLOCK!

Kinkiet BLOCK


W połączeniu z innym tworzywem występuje natomiast w lampach sufitowych GREAT, gdzie do solidnej podsufitki zamocowano abażur z perkalowej tkaniny. Jest to ciekawy balans między delikatnością materiału a surowością betonu.Betonowe lampy często wykonywane są w formie spotów – punktowego światła, najczęściej z jedną żarówką. Do wyboru są też różne odcienie kolorystyczne, jak w przypadku serii COOL, której dodatkowym atutem jest wbudowany LED. Natomiast dla miłośników większych lamp możemy zaproponować lampy wiszące o dość oczywistej nazwie STONE.

Share This: