logo

Wnętrze inspirowane stylem afrykańskim

Wnętrze inspirowane stylem afrykańskim

Jednym z najciekawszych trendów aranżacyjnych na rok 2020 bezsprzecznie jest ukłon w stronę kultury afrykańskiej, która jest tak różna od dotychczasowego hitu w polskich mieszkaniach – stylu skandynawskiego. Nowy design czerpie przede wszystkim inspiracje z naturalnie występujących w przyrodzie wzorów i kolorów oraz tradycyjnych motywów wykorzystywanych przez ludność zamieszkującą kontynent. Głównym motywem tej wersji etno będą na pewno paski zebry, cętki żyrafy, wszelkie plecionki, rzeźby z drewna, grube tkaniny i geometryczne kształty.

Kolorystyka ma być charakterystyczna dla krajobrazu: pustynne beże, czerwienie i róże jakimi goreje spalona afrykańskim słońcem ziemia, zaś magiczne zachody przejawiać się będą we wnętrzach żółtym i pomarańczowym kolorem. Na safari króluje lew, a w pomieszczeniach niepodzielną władzę otrzymało drewno, zwłaszcza to o ciemnym odcieniu. Znaleźć też można elementy wykonane z kutego żelaza, a w kwestii dodatków na pewno prym będą wiodły tradycyjne plecionki w postaci koszy i mat. Nie powinno też zabraknąć poduszek, koców oraz narzut, których tekstura i wzory będą korespondować z kulturą afrykańską.

Styl spodoba się osobom, które lubią mieć szeroki wachlarz kolorów oraz motywów zdobniczych do wyboru. Głównym atutem jest tutaj energia i ciepło, które wprowadzamy do pomieszczeń. Przejście do nowego trendu wcale nie oznacza że musimy zmieniać wnętrza mieszkań i domów robiąc kapitalny remont. Wystarczą dodatki – wzorzysty dywan, figurki, rośliny czy zmiana oświetlenia.

Z naszej strony możemy z dumą zaproponować modele lamp, które odpowiadają stylowi nie tylko wykonaniem, ale nawet nazwą! Jak chociażby lampa stołowa TANZANIA czy KENYA. W podobnym stylu zachowane są RAVENNA lub MONACO.


Poniżej kilka propozycji w kolorach ziemi:

>> Lampy zachowane w odcieniach beżowych <<

>> Modele w słonecznych barwach <<

>> Paleta brązów <<

>> Czerwienie i róże <<

Share This: