logo

Żyrandole czyli klasyka w nowoczesnym wydaniu

Żyrandole czyli klasyka w nowoczesnym wydaniu

Trudno wyobrazić sobie bardziej szykowną formę oświetlenia niż żyrandole, które pełnią obecnie funkcje dekoracyjne. Nie kojarzą się już z dawnymi salonami oraz niemodną stylistyką, ponieważ przez lata zmieniły swój wygląd i obecnie można je oglądać w wielu nowoczesnych odsłonach. Charakteryzują się bogactwem pod względem detali czy też zdobień. Najczęściej są okazałe i doskonale sprawdzają się w przestronnych i wysokich wnętrzach.

Jeżeli nie mamy do dyspozycji niezwykle okazałych pomieszczeń, to naprawdę nic straconego! Współcześni projektanci umożliwiają przeniesienie tych dzieł sztuki w mniejszych wersjach do dosłownie każdego rodzaju miejsc. Z uwagi na fakt, że podczas aranżowania domowych przestrzeni, zwracamy uwagę na wiele elementów. To warto pamiętać, że jedną z najistotniejszych kwestii jest równomierne rozświetlenie wnętrza. Szczególnie w pomieszczeniach o niewielkim metrażu, w których trzeba sprytnie pogodzić kilka funkcji. Najczęściej stosowanym w każdym pomieszczeniu rodzajem oświetlenia jest lampa centralna. Rozproszenie i moc światła powinna dotrzeć do dosłownie każdego kąta. W tym celu doskonale sprawdzą się żyrandole, które posiadają kilka źródeł światła skierowanych w każdym kierunku.

Żyrandole do salonu, w zależności od wykonania, zastosowanych materiałów czy też detali, z powodzeniem mogą uzupełniać aranżacje wnętrz w każdym stylu.

Mamy do wyboru modele o charakterze bardziej surowym, kojarzonym z klasyką starodawnego kandelabra wykończonego stylizowanymi żarówkami, jak w przypadku żyrandola DIANA 1924.

Nowoczesne propozycje o finezyjnie wygiętych ramionach, zwieńczonych nieoczywistymi, szklanymi kloszami. Do takiej stylistyki pasuje złoty żyrandol MAGNUM 1071ZH06.

Wyróżniamy żyrandole „zmiękczające światło” poprzez zastosowanie tekstylnych abażurów, które nadając efekt przytulności. Przykładem lampy o takiej estetyce jest żyrandol CHESTER RC0100-PL-05-R.

I przede wszystkim najbardziej charakterystyczne modele kryształowe (np. żyrandol GRACIA 3081-18). Zastosowane w żyrandolach kryształów w ciekawy sposób potrafi załamać światło i stworzyć ciekawe efekty. Kryształowy rodzaj stylizacji nada elegancji oraz splendoru. Ponadto modele stworzone z nietypowych materiałów, niesymetryczne, w innowacyjnych kształtach na pewno przyciągną uwagę naszych gości.

Share This: