logo

Czy warto kupować teraz lampy?

Czy warto kupować teraz lampy?

Cały świat żyje aktualnie jednym tematem – pandemią SARS-CoV-2. Jak wszyscy dobrze wiemy z płynących zewsząd wiadomości, jedyną skuteczną metodą na ograniczenie zachorowań jest samoizolacja, do której nakłaniamy wszystkich czytających! My oczywiście w pełni popieramy #zostanwdomu, dlatego dzisiejszy wpis będzie o oświetleniu, jednak w kontekście pozostania w domowym zaciszu na najbliższe dni.

Pewnie zastanawiacie się jak lampa może mieć wpływ na okres kwarantanny? Sprawdźcie dlaczego uważamy że mimo wszystko oświetlenie też jest istotne w tym czasie.

Aktywny dzień

Jesteś w grupie szczęśliwców na home office? Wiele osób przeszło właśnie na pracę zdalną, zwykle odbywającą się przy komputerze. W placówkach szkolnych lekcje przeniesiono na platformy internetowe. Inni po prostu muszą lub lubią dużo czytać. Dla wszystkich tych osób odpowiednie oświetlenie jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i nie narażania wzroku. Dlatego też wychodzimy z propozycją oferty niedrogich lampek biurkowych w technologii LED z dodatkowym rabatem 15%.

Czas relaksu, relaksu...

O tym jak istotny wpływ na nasze życie ma stres powstało wiele publikacji. W chwilach takich jak ta, człowiek jest narażony na ciągłą dozę niepokoju. Stąd tak ważne jest, by pozwolić sobie na chwilę odpoczynku. Na komfort psychiczny mają wpływ różne czynniki, ale pewnym jest że relaksujące otoczenie wpływa korzystnie na wyciszenie i uspokojenie umysłu. Delikatne oświetlenie o ciepłej barwie będzie na pewno pozytywnie wpływać na cały ten proces. Nie jest oczywiście rozwiązaniem samym w sobie, ale dodatkowym środkiem, który będzie tworzył przyjemną atmosferę pomieszczenia. W tym aspekcie zachęcamy do wykorzystywania lamp w technologii LED o temperaturze barwowej 3000K (ciepła barwa), bądź tradycyjnych modeli oświetlenia z abażurami, które będą tłumić blask żarówki.

Na dobry sen

Nie będziemy tutaj wyciągać na wierzch tajemnic alkowy, jednak sypialnia jest istotnym pomieszczeniem w naszych domach. Nastrojowe oświetlenie pomaga zbudować klimat zaś lampy z dodatkowymi funkcjami mogą nam pomagać w ustaleniu odpowiedniego czasu spoczynku. Przykład? Lampy czeskiej firmy Dalen posiadają w zestawie pilot oraz możliwość sterowania za pomocą aplikacji w telefonie, która pozwala na ustawienie trybu nocnego i snu. Inna propozycja? Produkty marki Paul Neuhaus z serii Q (np. Q-FISHEYE, Q-FLAG, Q-INIGO) czyli inteligentny dom na wyciągnięcie ręki... oczywiście z pilotem lub telefonem ;)

Nasze pociechy muszą zostać w domu, a zaburzenie dziennego rytmu może u niektórych z nich budzić niepokój. Młodym ludziom ciężko zrozumieć czemu nagle ich życie zostało wywrócone do góry nogami – ograniczone zostało wychodzenie z domu, np. na plac zabaw, a spotkań z kolegami i koleżankami zakazano. Taka sytuacja czasem prowadzi do problemów z zasypianiem przy zgaszonym świetle. W takich przypadkach może pomóc urocza lampka stołowa z trybem nocnym o delikatnym blasku i różnej kolorystyce światła.

Share This: