logo

Komfortowy zakątek w ogrodzie i na balkonie - inspiracje

Komfortowy zakątek w ogrodzie i na balkonie - inspiracje

Świat budzi się do życia po zimie, na dworze robi się coraz cieplej, a niestety epidemia nie daje możliwości by cieszyć się w 100% z wiosennego słońca. Trzeba szukać więc alternatywy! Aktualnie posiadacze ogrodu górują nad mieszkańcami blokowisk, ale i na to wiele osób znalazło rozwiązanie. My jesteśmy pod wrażeniem wszystkich pomysłów jakie znaleźliśmy na Instagramie. Mamy nadzieję, że poniższe wybrane aranżacje zainspirują Was równie mocno jak nas!

Numer jeden wśród oświetlenia zewnętrznego

Przeglądając przeróżne hashtagi i zdjęcia na instagramie doszliśmy do jednogłośnego wniosku iż to girlandy świetlne stanowią podstawę większości przytulnych miejsc - zarówno w ogrodzie jak i na balkonie. Idzie za tym zapewne bezproblemowy montaż i możliwość przearanżowania oświetlenia. Dodatkowo często pojawiają się też świeczki – żywy płomień i ulubiony zapach będzie potęgował relaksujące doznania. Zobaczcie zresztą sami.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Karola Smyk ❣️ (@smyk_w_kuchni_blog)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Tatiana✖️Home✖️Decor (@tatiana_home_decor)

Taras drugim domem

Te dwie aranżacje urzekły nas nie tylko przez wykorzystanie jasnych kolorów oraz naturalnych surowców, ale również za sprawą oświetlenia wiszącego, które nieczęsto spotyka się na zdjęciach z ogrodów. Na szczęście na tarasie można sobie na nie pozwolić ;). W tego typu miejscach sprawdzą się przeróżne lampy elewacyjne - zarówno kinkiety, wersje sufitowe, jak oświetlenie wpuszczane w dole ściany tworzące przyjemną iluminację wzdłuż podłogi.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Ania (@jedynytakidomek)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Beata Gęsicka (@varlesca.beata)

Wypoczynek z głową w chmurach

Mowa tu oczywiście o hamaku, czyli nieodzownej części ogrodu, ale i coraz częściej balkonu! Na jednej z aranżacji można zobaczyć dodatkowo znane i lubiane oświetlenie ogrodowe w postaci słupków, które rozjaśniają przestrzeń dookoła. Na mniejszej powierzchni balkonu idealnie sprawdził się hamak brazylijski.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez interior blog????home diy garden (@ann.living)

Wyświetl ten post na Instagramie.

Post udostępniony przez Agnieszka Kozak (@kozak.agnieszka)

Bardzo cieszymy się że taką dbałość o detale i perfekcyjne miejsce do wypoczynku można znaleźć na kontach polskich użytkowników Instagrama. Oznacza to, że i u nas coraz więcej przykłada się uwagi do tworzenia przytulnej i miłej dla oka aranżacji zarówno wnętrz jak i ogrodu.

Share This: