logo

Łazienkowe inspiracje

Łazienkowe inspiracje

Myśląc o tym pomieszczeniu zwykle widzimy klasyczną stylizację opierającą się na kafelkach w bieli z chromowanymi wykończeniami połyskującymi z armatury. Chociaż ten styl jest powszechny może nie być odpowiedni dla wszystkich, stąd wzrost popularności całkiem innowacyjnego podejścia do łazienki. Gdzie pojawiają się metalowe wykończenia w retro aranżacji, drewniane akcenty, czy wyraziste wzory kafelków o bardzo charakterystycznych kolorach.

Elegancki i nowoczesny wygląd idealnie pasuje do tego ostrego, ale klasycznego trendu przebudowy. Umywalki czy wanny w loftowym wydaniu można łączyć z popowymi kolorami, złotymi lub mosiężnymi akcentami, matowymi czarnymi oprawami i zabawnymi wzorami kafelków, aby jeszcze bardziej zmodernizować wygląd.

Oświetlenie w łazience jakie wybrać:

• Po pierwsze oświetlenie główne – gdy nasza łazienka ma sporą przestrzeń możemy sobie pozwolić na centralny model, który rozjaśni pomieszczenie. Sprawdzą się tutaj głównie lampy sufitowe o szklanej powierzchni (SKYLER 14231-16JUPITER 14364-16) lub metalowe modele z kryształkami, które dodatkowo nadadzą elegancji (PASHA PL10 CROMO, VENTUS C0465-05C-B5AC, NOA 221).

• Po drugie oświetlenie dodatkowe, gdy nasza łazienka ma nieznaczny metraż oraz niewielką wysokość warto wybrać spoty: wpuszczane lub natynkowe. Podstawą są modele o podwyższonej klasie ochrony IP - odporne na działanie wilgotnego powietrza lub na incydentalny kontakt z bryzgającą wodą. Dotyczy to głównie miejsc nad prysznicami, czy deszczownicami.

• Światło dekoracyjne – sprawdzi się głównie przy umywalce. Tutaj możemy zaszaleć. Do wyrazistego wnętrza należy wybrać równie zauważalne oświetlenie. Dlatego przy złotych i miedzianych dodatkach sprawdzą się kinkiety z serii RIANO, o bardzo loftowym wydźwięku. Ponadto dzięki szerokiemu wachlarzowi kolorystycznemu możemy dobrać coś z serii LOYA lub ONE gdzie znajdziemy zarówno kinkiety, jak i lampy wiszące, które zdecydowanie ożywią wybraną stylistykę.

Share This: