logo

Zadbaj o swoje miejsce pracy

Zadbaj o swoje miejsce pracy

Wielkimi krokami zbliża się wrzesień, a z nim powrót z wakacyjnych wojaży do szkół oraz pracy. Jesień niesie ze sobą również coraz dłuższe noce i krótsze dni. Dlatego musimy zadbać o prawidłowe oświetlenie miejsca naszej pracy, czy to w biurze, czy domowym zaciszu. Charakter i jakość oświetlenia w miejscu pracy może pomóc zwiększyć naszą produktywność. Natomiast słabe oświetlenie zmniejsza energię, powoduje zmęczenie oczu, a nawet bóle głowy co ostatecznie osłabia zdolność do efektownej pracy. Wybierając lampy do tego typu wnętrza musimy skupić się na takich, które pozytywnie działają na nasz wzrok, nie męczą oczu i pomagają się skupić.

Najważniejszym elementem biurka powinna być lampka, która oświetli powierzchnie pracy. Większość modeli posiada możliwość zmiany kąta padania światła, co stanowczo ułatwia korzystanie i pozwala na dostosowanie produktu do aktualnych potrzeb użytkownika. Dzięki nowoczesnym projektom mamy możliwość wyboru spośród niesamowitej gamy lamp stołowych i biurkowych, które oferują skupiony blask, a nawet dają możliwość ściemniania.

Klasyczna lampa biurkowa to idealna propozycja do pokoju dziecięcego lub gabinetu. Sprawdzi się wszędzie tam, gdzie potrzebne jest dodatkowe oświetlenie sprzyjające czytaniu. Nieduże wymiary pozwalają na umiejscowienie modelu w taki sposób, by nie przeszkadzał w nauce lub pracy, oraz nie zmniejszał istotnej w tych czynnościach powierzchni biurka. Ponadto możliwość regulacji kąta padania światła doskonale zwiększa ich funkcjonalność. Do tego zadania idealnie sprawdzą się modele znanej na całym świecie marki Artemide.

Natomiast w propozycjach marki Zuma Line modele takie jak H1633H1408S-WH oraz H1408S-BCK bazują na technologii LED, dodatkowo oprócz wbudowanych diod posiadają cyferblat który pokazuje godzinę, a nawet temperaturę pomieszczenia. Niektóre propozycje mają możliwość zmiany temperatury barwowej w przedziale 2700/4500/6000K umożliwiając tym samym przełączanie się od ciepłego światła po zimny biały blask.Lampy biurkowe H1848H1869 (Zuma Line), czy PDLQ10BL (Platinet) posiadają dotykowy panel którym możemy zmieniać kolor światła podstawy w systemie RGB. Takie gadżeciarskie rozwiązanie na pewno spodoba się też dzieciom i młodzieży.

Natomiast dla wszystkich którzy szukają nietypowego designu polecamy produkty marki KAJA lampki: SŁONIKPIESEK, ŻYRAFA i KOTEK. Taka lampka nawet przy zgaszeniu będzie ślicznym akcentem pokoju i niezauważalnym elementem oświetlenia. Natomiast tryby świecenia sprawdzą się nawet dla najbardziej wymagających młodych użytkowników. Model posiada trójstopniowy ściemniacz i zmianę temperatury barwowej w 3 zakresach. Barwa świetlna od 3000 do 6000K pozwala wybrać między ciepłym, neutralnym a zimnym blaskiem. Oświetlenie nocne wydobywające się spod tułowia jest perfekcyjnym gadżetem, zwłaszcza w przypadku dzieci, które mają problem zasnąć przy całkowicie zgaszonym świetle.

Współczesne tempo życia oraz nowoczesne technologie umożliwiają zmianę w podejściu do organizacji pracy. Jedną z nich jest możliwość wykonywania jej z własnego domu. Stąd coraz większa popularność domowych gabinetów, które umożliwiają nam wyciszenie oraz znalezienie odpowiedniej strefy komfortu.

Share This: