logo

Oświetlenie w kuchni

Oświetlenie w kuchni

Kuchenne rewolucje, czyli niewielki element, który określi Twoją przestrzeń na nowo.

W okazałych kuchniach gdzie królują kamienne i marmurowe blaty, gdzie serce stanowi zgrabna wyspa idealnie sprawdzą się spoty, paski LED czy nawet wiszące modele, umieszczone bezpośrednio nad blatem. Rozwiązanie: Modelami wzbogacającymi tak wykonaną przestrzeń będzie oświetlenie do którego stworzenia wykorzystano beton, cement lub kamień. Aranżacje uzupełnia takie propozycje jak: kinkiet OMEGA, spot SHY, czy seria BLOCK. Natomiast nad ladą zawiśnie nowoczesny i niesztampowy przykład oświetlenia seria OIL.

Wszechobecna czerń to z pewnością nie jest trend dla każdego. Ciemne ściany i fronty mebli w połączeniu z białymi blatami z pewnością będą tworzyć ciekawą koncepcję, jednak dla wielu z nas tak mroczny wygląd kuchni może być przytłaczający. Nie będzie też dobrym pomysłem do niewielkiego metrażu. Rozwiązanie: Pomóc może tutaj zmniejszenie ilości czarnego koloru i pozostawienie go na frontach mebli, lampach i dodatkach. Świetnie tutaj spełnią swoją rolę niezwykle designerskie modele firmy Nordlux.

Kolorowe kuchnie to kolejna propozycja od architektów wnętrz. Różnorodna paleta barw może pojawić się na ścianach, meblach czy dodatkach. Tutaj jednak trzeba się głęboko zastanowić nad kolorystyką. O ile poprzednio wspomniana czerń jest raczej ponadczasowa, o tyle zrobienie różowych ścian może po roku skutkować kolejnym remontem. Rozwiązanie: Dlaczego by nie pozostawić ścian w stonowanym kolorze i zadbać o kolorowe dodatki. Świetnie sprawdzą się tutaj lampy wiszące z serii Feria – wielobarwne nieduże abażury zamknięte w szklanych transparentnych kloszach. Do tego dodać odpowiednio dobrane krzesła, ściereczki, pojemniki na przyprawy lub inne designerskie przedmioty użytkowe... et voila!

Share This: