logo

Wiosenne inspiracje - odśwież swoje wnętrza

Wiosenne inspiracje - odśwież swoje wnętrza

Kalendarzowa wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego rozmyślamy nad nowymi pomysłami by wybudzić się już z zimowego snu i natchnąć Was do zmian we wnętrzach. Do lamusa odchodzą grube pledy, które zamieniamy na delikatne narzutki i cienkie koce, a śnieżnobiałe dodatki idą w odstawkę na rzecz wielokolorowych ozdób. Poniżej zebraliśmy kilka pomysłów na to jak rozjaśnić pomieszczenia i cieszyć się wiosną w pełnej krasie!


Zielono mi!

Wiosenna, trawiasta czy jaskrawa? O ile barwa jest jasna, to nie ma znaczenia jaki odcień zieleni wybierzesz. Najważniejsze przecież, by dobrze czuć się w zaaranżowanym pokoju. Podobno łagodzi stres i odpręża, dlatego nie trzeba się bać że kolorystyka będzie zbyt wyrazista. Dla osób, które niekoniecznie chcą od razu przemalować ściany albo robić generalny remont (chociaż wiosna to często wybierana pora roku na takie poczynania), proponujemy po prostu dobór odpowiednich dodatków. Dużo mogą zmienić zasłony, obrusy, dywanik czy też wazony, obrazki i wszelkiego rodzaju bibeloty. W naszym sklepie znajdziecie też kilka propozycji lamp w tej kolorystyce. Zainwestować można również w pościel do sypialni w soczystym zielonym kolorze, która nieco rozweseli wnętrze.


Natura budzi się do życia

Lubisz prace ogrodnicze i sadzenie kwiatów sprawia Ci przyjemność? Wybierz rośliny doniczkowe! Natomiast dla osób, które nie przepadają za grzebaniem w ziemi, proponujemy kwiaty cięte do wazonu. Dodatkowym uatrakcyjnieniem mogą być tu różne pojemniki wykorzystane do ich trzymania – butelki po winach, koszyki i skrzynki, a to tylko trzy przykłady z morza pomysłów. W kuchni świetnie będą się prezentować świeże zioła, a w sypialni czy salonie tkaniny z kwiecistym motywem.


Coraz jaśniej!

Dni są coraz dłuższe, dzięki czemu naturalne światło towarzyszy nam częściej. Promienie słoneczne wpływają na produkcję melatoniny i serotoniny, czyli tzw. hormonu szczęścia. Odsłońmy okna, by do naszych mieszkań i domów wpadało jak najwięcej blasku. Niech na wiosnę w oknach pojawią się krótsze firanki, a ciężkie kotary znikną!

Warto też pamiętać o zasadach budowania odpowiedniego sztucznego oświetlenia we wnętrzach. Pierwszy trudny temat z którym zderzają się Klienci, to wybór między żarówkami a rozwiązaniami z wbudowaną technologią LED. I o jednym i o drugim możecie przeczytać w poprzednich wpisach na blogu: „Najpopularniejsze rodzaje żarówek – dobierz światło do swoich potrzeb” oraz „Technologia LED – nowoczesność i efektywność w jednym”. Kolejną zasadą jest dobranie temperatury barwowej:
• Ciepłe światło (2000-3500K) – idealne do sypialni czy salonu w okolice kompletu wypoczynkowego, pomoże zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy;

• Białe dzienne światło (3500-4000K) – blask odpowiadający słońcu;

• Zimna barwa (więcej niż 4000K) – chłodniejsze tony wspomagają aktywność, dzięki czemu świetnie sprawdzą się w domowych gabinetach, miejscach pracy czy na biurku w pokoju dziecięcym/młodzieżowym do odrabiania lekcji.

Share This: